Aktualności

Taping kosmetyczny twarzy. Sprawdź, na czym on polega.

Każdego roku w branży kosmetycznej pojawiają się nowe zabiegi, których celem jest poprawa estetyki twarzy i powstrzymanie objawów starzenia się. Jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu cery, koniecznie poznaj zalety tapingu kosmetycznego twarzy. Na czym dokładnie polega ten zabieg, co można dzięki niemu osiągnąć i jakie są opinie naszych klientów? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj ten artykuł. 

Chcesz poprawić owal swojej twarzy? Poznaj efekty, które możesz uzyskać dzięki tapingowi kosmetycznemu twarzy.

Taping kosmetyczny twarzy — co trzeba wiedzieć o tym zabiegu?

Taping kosmetyczny twarzy to zabieg, który polega na naklejaniu specjalnych taśm nazywanych tejpami lub taśmami kinezjologicznymi. Ich kolor nie ma wpływu na osiągnięty wynik. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, taśmy nakleja się na twarz w nieco innej konfiguracji. Zabieg jest bezbolesny. Często tejpowanie twarzy wykonuje się po masażu kobido, by wzmocnić jego efekt.

Taping kosmetyczny twarzy to bezinwazyjny zabieg, którego głównym celem jest poprawa jędrności i pozbycie się pierwszych oznak starzenia się. Zastanawiasz się, czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Profesjonalnie wykonany zabieg skutecznie wpływa na poprawę owalu twarzy, niweluje napięcie mięśniowe, a także poprawia kontur.

Kto może skorzystać z tapingu twarzy?

Taping kosmetyczny twarzy to zabieg, który można wykonywać w każdym wieku. Zalecany jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Około 25 roku życia pojawiają się pierwsze, płytkie zmarszczki. Niemal od razu można je zniwelować właśnie dzięki zastosowaniu tejpów.

Jeśli masz nieregularny owal twarzy lub chcesz wyglądać młodziej, ten zabieg jest również dla Ciebie.

Jakie efekty można uzyskać dzięki tapingowi twarzy?

Taping twarzy wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych pozwala uzyskać zaskakująco dobre efekty. Pierwsze będą widoczne już po jednym zabiegu. Dzięki tejpowaniu twarzy kilka razy w tygodniu na dzień lub na noc można między innymi:

 • pozbyć się „kurzych łapek” wokół oczu,
 • wygładzić skórę w okolicach kącików ust,
 • zmniejszyć obrzęki twarzy,
 • zniwelować „lwią zmarszczkę”, która pojawia się pomiędzy brwiami,
 • spłycić nierówności,
 • zatrzymać lub spowolnić proces powstawania zmarszczek.

Czy do tapingu twarzy są jakieś przeciwwskazania?

Mimo że taping twarzy jest zabiegiem bezinwazyjnym, to jednak czasem mogą pojawić się okoliczności, w których nie powinno się z niego korzystać. Do przeciwwskazań zalicza się między innymi:

 • przerwany naskórek,
 • nadwrażliwość skóry,
 • reakcja alergiczna na klej zastosowany w tejpach,
 • zakrzepica żył,
 • stany zapalne skóry,
 • trądzik.

Opinie pacjentów na temat tapingu kosmetycznego twarzy

Efekty, które można osiągnąć po wykonaniu serii zabiegów, są trwałe i widoczne. Pacjentki zwracają uwagę przede wszystkim na poprawę napięcia skóry i jej jędrność. Poprawia się również owal twarzy, a bruzdy i nierówności znikają.

Biorąc pod uwagę ilość zabiegów inwazyjnych, które nie tylko są droższe, ale często też bolesne, taping twarzy wypada świetnie w rankingu popularnych zabiegów przeciwstarzeniowych.

Taping twarzy w domu — czy to dobry pomysł?

Tejpy do tapingu można kupić w sklepach internetowych. Są one dostępne również w popularnych drogeriach. Wiele kobiet decyduje się na tejpowanie twarzy samodzielnie w domu. Takie decyzje zawsze są jednak ryzykowne. Oprócz tego, że zakup taśmy od nieznanych pośredników może wiązać się z niską jakością produktu lub zastosowaniem kleju, który doprowadzi do reakcji alergicznej.

Samodzielne tejpowanie twarzy w domu wiąże się także z ryzykiem, związanym z brakiem znajomości odpowiednich technik. Aby osiągnąć optymalny efekt, trzeba zdobyć niezbędną wiedzę z pewnego źródła oraz znać między innymi budowę mięśni twarzy.

W przeciwnym razie taping twarzy w domu może zakończyć się rozciągnięciem mięśni i skóry, co w efekcie da efekt odwrotny do pożądanego.

Zadbaj o jędrność skóry z tapingiem kosmetycznym w salonie Paola

Dbanie o estetykę skóry we współczesnym świecie ma wymiar nie tylko zewnętrzny, ale też wewnętrzny. Zdrowa skóra na twarzy to atrakcyjny wygląd. Biorąc pod lupę obecne trendy, to piękny wygląd ma ogromny wpływ na proces samoakceptacji. Procesy starzeniowe dla wielu pacjentów są ogromnym wyzwaniem. Nie każdy potrafi się z nimi pogodzić, mimo że wynikają z natury człowieka.

Korzystając z tapingu twarzy, można opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek, co pozytywnie wpływa zarówno na nastrój, jak i na wygląd. Brak ryzyka oraz bezinwazyjność sprawiają, że popularność tych zabiegów wciąż rośnie.

Zapisz się na zabieg tapingu twarzy w salonie Paola

Skorzystaj z wiedzy wyspecjalizowanych kosmetyczek i umów się na taping twarzy, by poprawić wygląd swojej cery. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. W salonie Paola chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości, by Twoje poczucie bezpieczeństwa w czasie zabiegu było na najwyższym poziomie.