Aktualności

Kosmetologia estetyczna — wszystko, co warto o niej wiedzieć

Jeśli chcesz poprawić swoją urodę lub atrakcyjność fizyczną, możesz skorzystać z zabiegów kosmetologii estetycznej. Ten dział kosmetologii powstał po to, by korygować niedoskonałości, które często są przyczyną braku akceptacji lub kompleksów. Sprawdź, co to jest kosmetologia estetyczna i kiedy warto zdecydować się na zabieg powiększania ust lub zniwelowania pierwszych oznak starzenia się skóry.

Chcesz zwiększyć swoją atrakcyjność? Sprawdź, czym jest kosmetologia estetyczna. Wszystko, co warto o niej wiedzieć.

Czym jest kosmetologia estetyczna i do kogo ta usługa jest skierowana?

Kosmetologia estetyczna to dział kosmetologii, który ingeruje w głębsze warstwy naskórka, by wywołać określone zmiany w wyglądzie. W tej chwili w salonach kosmetycznych można wykonać szereg zabiegów, które są skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Kosmetolog, który wykonuje zabiegi, powinien mieć odpowiednie przeszkolenie z zaawansowanych terapii zabiegowych.

Zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej najczęściej są wykonywane na skórze twarzy. Prawidłowo wykonany zabieg zawsze ma na celu poprawę wyglądu skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek lub umożliwia powiększenie ust. Dzięki niej można zwiększyć również estetykę okolic oczu, pozbyć się tzw. „kurzych łapek”, opuchlizny pod oczami, opadającej górnej powieki, zasinień i cieni pod oczami oraz nadmiernie suchej skóry i związanych z tym zmarszczek mimicznych.

Jakie zabiegi można wykonać w ramach kosmetologii estetycznej?

Kosmetologia estetyczna to niezwykle rozległa dziedzina, która umożliwia skorzystanie z wielu zabiegów. Jednak wśród nich można wytypować takie, które zarówno kobiety, jak i mężczyźni wybierają najczęściej. Oto one:

  • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym — ten zabieg zyskał popularność z powodu szybkiego i widocznego efektu, który pozwala osiągnąć. Przy użyciu kwasu hialuronowego można odmłodzić twarz o kilka lat. Kwasem hialuronowym można wypełnić zmarszczki nosowo – wargowe, poprawić owal twarzy, wymodelować policzki, zlikwidować tzw. „zmarszczki marionetki” w okolicy dolnej wargi, zlikwidować zmarszczki na górnej wardze oraz podnieść kąciki ust.
  • Mezoterapia igłowa — pozwala przedłużyć młodość. I to dosłownie! Odmładzanie tkanek odbywa się dzięki wstrzykiwaniu odżywczych substancji. Dzięki temu, że koktajl jest podany bezpośrednio do wewnątrz skóry, nie ma do pokonania bariery naskórkowej, efekty są spektakularne. Zabieg mezoterapii polecany jest od 30 roku życia, najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabieg w serii, od 3 do 6 zabiegów wykonywanych co dwa tygodnie.
  • Modelowanie ust — Jakie są ładne usta? Najważniejsze aby były symetryczne i pasowały do proporcji twarzy. W tym zabiegu nie chodzi tylko o rozmiar ust, ale również o ich kształt. Dlatego zabieg powiększania ust nie powinien ograniczać się tylko do zmiany ich wielkości. Nie ma jednej najlepszej techniki podawania kwasu hialuronowego, dlatego pracując z waszymi ustami korzystamy z wielu metod, często łącząc je: Russian Lips, usta na płasko, baby Dolls, metoda francuska. Najważniejsze aby po zabiegu usta wyglądały estetycznie i zmysłowo. Zabieg modelowania ust umożliwia korektę asymetrycznych ust, poprawia nawilżenie, jędrność i kontur, wygładza zmarszczki mimiczne w okolicy ust, np. „zmarszczki palacza”, podnosi kąciki, wyrównuje i uwypukla rozmyty kontur ust.
  • Odmładzanie skóry z użyciem biostymulatorów tkankowych — zabiegi z użyciem biostymulatorów tkankowych są obecnie najpopularniejszymi zabiegami z zakresu kosmetologii estetycznej. Biostymulatory tkankowe stymulują skórę w szybki i widoczny sposób. Odmłodzenie skóry następuje już po pierwszym zabiegu.
  • Wampirzy lifting, czyli zabieg z osoczem bogatopłytkowym — ten zabieg pobudza skórę do wytworzenia nowego kolagenu, co w efekcie powoduje, że skóra dłużej wygląda młodo. Jeśli zależy Ci na naturalnym i skutecznym odmłodzeniu skóry, ten zabieg jest dla Ciebie. Osocze bogatopłytkowe to pewność, że efekt będzie utrzymywał się bardzo długo, a ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków w postaci alergii lub uczulenia nie wystąpi.

Podsumowanie: kiedy i gdzie warto korzystać z zabiegów kosmetologii estetycznej?

Wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej to świetny sposób na podbudowanie własnej wartości lub pozbycie się kompleksów. Rozwój medycyny pozwala na coraz większą ingerencję w to, co stworzyła matka natura. Warto jednak przed każdym zabiegiem dobrze się zastanowić, czy rzeczywiście takie zmiany są niezbędne. Istotne jest również to, kto wykonuje zabieg. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku doświadczenie kosmetologa oraz warunki, w których sam zabieg jest realizowany. Ma to bezpośredni wpływ na efekt przeprowadzonego zabiegu. Nasze produkty do zabiegu są bezpieczne i sprawdzone, wszystkie posiadają CE (Conformite Europeenne).

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty osoby, która nie ma odpowiedniego przeszkolenia, dopiero się uczy lub wykonuje zabiegi w domu, zastanów się, czy warto ryzykować własnym zdrowiem i wyglądem w ramach oszczędności. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zabiegach medycyny estetycznej, odwiedź salon kosmetyczny Paola w Szczecinku. Skontaktuj się z nami i podejmij trafną decyzję!