Aktualności

Czym jest HIFU 3D? Poznaj zalety korzystania z bezoperacyjnego liftingu.

HIFU 3D nazywane jest również bezoperacyjnym liftingiem. Choć prawdziwe oblężenie przeżywa dopiero w ostatnich miesiącach, działanie tej metody jest znane lekarzom od lat. Poprzez wykorzystywanie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych możesz ujędrnić skórę twarzy oraz wymodelować sylwetkę. Poznaj cenę i tajniki tego popularnego zabiegu oraz dowiedz się, po jakim czasie będą widoczne efekty.

HIFU 3D to znana technologia, która przeżywa swoje odrodzenie. Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać po bezoperacyjnym liftingu.

HIFU 3D – sprawdź, na czym polega ten zabieg

HIFU 3D to nowoczesna technologia, która jest wykorzystywana w medycynie od co najmniej 20 lat. Punktowe zogniskowanie fali ultradźwiękowej jest wykorzystywane przez lekarzy w czasie leczenia pacjentów z rakiem prostaty. W ostatnim czasie, dzięki stworzeniu kompaktowych urządzeń przez kilka znanych firm na rynku, HIFU 3D trafiło do gabinetów kosmetologii i medycyny estetycznej. Zarówno w tradycyjnej medycynie, jak i w medycynie estetycznej, HIFU 3D ma świetne wyniki! Jest to zasługa skoncentrowanych ultradźwięków!

Fala ultradźwiękowa w czasie zabiegu działa na mały obszar skóry przy zachowaniu bardzo wysokiej energii. W ten sposób doprowadza ona w środku tkanki do drgań, które powodują tarcie. Poprzez mocne rozgrzanie skóry wewnątrz dochodzi do pobudzenia tkanki, co w efekcie powoduje jej odnowę. Można więc powiedzieć, że HIFU reanimuje obumarłe tkanki, lub te, które się starzeją, przez co w znaczny sposób poprawia kondycję skóry.

Ile trwa zabieg HIFU 3D?

Wbrew ogólnie krążącym w Internecie opiniom ten zabieg nie jest bolesny. Uczucie, które towarzyszy pacjentom, można określić jako dyskomfort lub nieprzyjemność. Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog rysuje na twarzy specjalną siatkę, która pomaga uzyskać optymalną precyzyjność. Do zabiegu kosmetolog używa specjalnego żelu, który zwiększa przewodzenie impulsów. Podczas zabiegu do twarzy przykładana jest głowica, która emituje impulsy powodujące rozgrzanie komórek i lifting twarzy. Głowice, których używa się do zabiegów liftingujących na twarz, pracują na głębokości 1,5 – 3 mm oraz 4,5 mm. Takiej głębokości i precyzji nie jest w stanie uzyskać żadne inne urządzenie oprócz HIFU.

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od miejsca wykonywania. Aby dokonać reanimacji na skórze całej twarzy potrzeba ok. 70 minut. Jeśli zabieg obejmuje podbródek z żuchwą lub policzki to kosmetolog potrzebuje około 30 minut.

HIFU 3D – opinie pacjentów, a doświadczenie kosmetologa

Zabieg HIFU 3D ma świetne opinie wśród klientek. Pozytywne efekty widać bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Jednak optymalna poprawa jędrności skóry pojawia się dopiero po ok. 3 miesiącach.  Aby uzyskać zadowalający efekt poprzez znaczną poprawę jędrności skóry, należy wybrać gabinet z doświadczonym kosmetologiem. Kluczem do pożądanych efektów jest bowiem idealne doprecyzowanie ustawień urządzenia, których powinno się dokonywać indywidualnie.

HIFU 3D – zalety zabiegu

HIFU można wykonywać o każdej porze roku, nie przeszkadza mu słońce i opalona skóra. Jego zaletą jest również to, że nie wykonuje się go w seriach. Już po jednym lub dwóch zabiegach w roku skóra będzie wyglądała dużo lepiej. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów laserowych np. lasery ablacyjne i nieablacyjne, po HIFU wygląda się od razu dobrze. Nie będziesz potrzebowała czasu na rekonwalescencję. Swobodnie możesz tego samego dnia pójść do pracy, na spacer lub spotkać się ze znajomymi.

Efekt zabiegu HIFU 3D. Sprawdź, kiedy zauważysz pierwsze oznaki działania HIFU!

Klienci, którzy zdecydowali się na zabieg HIFU 3D często dostrzegają różnicę w napięciu skóry już po pierwszym zabiegu. Jednak ten efekt po jakimś czasie będzie mniej zauważalny, ponieważ na ten właściwy trzeba poczekać około 3 – 4 miesięcy. Tkanki pod wpływem drgania przez użycie wiązki ultradźwięków zostają pobudzone do życia. Czas jest niezbędny do tego, by mogły się zregenerować.

Czy wiesz, ile kosztuje zabieg HIFU 3D? Cena tej usługi jest już bardzo przystępna!

Gdy na rynku medycyny estetycznej pojawiły się pierwsze urządzenia HIFU 3D, były one tak drogie, że za jeden zabieg trzeba było zapłacić kilka tysięcy złotych. Dziś, konkurencja w sprzedaży tych aparatów jest znacznie większa. Dzięki temu ceny urządzeń są znacznie niższe, co w efekcie przełożyło się na zwiększenie dostępności tych zabiegów w gabinetach. Obecnie za jedną sesję na całą twarz trzeba zapłacić około 1200 zł. Zabiegi częściowe, np. same policzki lub drugi podbródek to koszt około 500 zł. Jednak ostateczna cena jest zależna od tego, jaką część ciała ma objąć ten zabieg.

Podsumowanie: skorzystaj ze sprawdzonych metod HIFU 3D i zyskaj zdrową, piękną i sprężystą skórę!

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry i zależy Ci na zmniejszeniu ryzyka wystąpienia powikłań do minimum, wybierz gabinet kosmetologii estetycznej, który świadczy takie usługi i ma bardzo dobre opinie. Doświadczenie kosmetologa, znajomość anatomii i fizjologii ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Mniej ważny jest producent urządzenia, ale zawsze trzeba brać pod uwagę wyłącznie produkty renomowanych firm. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku znajomość urządzenia i dobór odpowiednich parametrów.

Jeśli masz wątpliwości, czy zabieg HIFU 3D przyniesie pożądany efekt w Twoim przypadku, zapraszamy Cię do kontaktu z salonem Paola. Skorzystaj z naszej wiedzy i zaufaj naszym kosmetologom.