Usuwanie nadmiernego owłosienia to nie tylko moda, ale także sposób na zwiększenie higieny, nieskazitelnie gładką skórę oraz odzyskanie cennego czasu. Co ważne, depilacja laserowa umożliwia pozbycie się owłosienia na zawsze. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową ciała oraz jakie są przeciwskazania do tego zabiegu.
Masz problem z nadmiernym owłosieniem? Sprawdź, czym jest depilacja laserowa i jak skutecznie pozbyć się niechcianych włosów.
Czym jest zabieg diodowej depilacji laserowej — definicja i efekty
Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy na laserze diodowym o złotym standardzie na rynku światowym, mowa tutaj o laserze – Light Sheer. Laser ten produkowany jest od lat 1960 przez amerykańską firmę LUMENIS. Skuteczność urządzenia potwierdzona została badaniami oraz prestiżowym certyfikatem wydanym przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA.
Zabiegi laserowego usuwania owłosienia można wykonać na twarzy (wąsik, broda, baczki, okolice brwi, uszu oraz szyi) oraz na całym ciele (nogi, plecy, bikini, pachy oraz ręce). W celu usunięcia włosa światło lasera wnika w skórę, gdzie energia z wiązki laserowej trafia bezpośrednio w cebulkę i macierz włosa. Światło lasera osłabia, a następnie niszczy włos w zarodku. Oprócz typowo estetycznych walorów zabieg laserowego usuwania włosów pozwala na zawsze pożegnać się z wrastającymi włoskami, które powodują powstawanie swędzących i dokuczliwych krostek.
Ile razy należy powtórzyć zabieg depilacji laserowej?
Usuwanie owłosienia to proces stopniowy. Zabiegi wykonuje się w seriach. Podczas jednej sesji laserowej zniszczeniu ulegają jedynie te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli za każdym razem ok. 30% widocznego na skórze owłosienia. Systematyczność jest w tym przypadku sprawą nieuniknioną. Zabieg należy powtórzyć średnio 4-8 razy co 6-8 tygodni w zależności od obszaru, na którym jest wykonywany.
Finalnie laser usuwa ok. 90% owłosienia, pozostałe włoski w depilowanej części ciała przetrwają.
Depilacja, czyli jak pozbyć się owłosienia i kiedy warto wykonać zabieg
Zabieg laserowej depilacji można wykonać zawsze wtedy, gdy chce się uzyskać efekt gładkiej i zadbanej skóry. Warto również rozważyć wykonanie laserowego usuwania owłosienia, gdy jest ono nadmierne, co często powoduje dyskomfort lub kompleksy. Czasem włoski są bardzo ciemne, co bardziej niż zwykle rzuca się w oczy i może powodować uczucie wstydu. Owłosienie na trwałe można usunąć również wtedy, gdy brakuje czasu na regularne zabiegi pielęgnacyjne. Bez wątpienia jest to ogromna wygoda.
Wskazania do wykonania depilacji laserowej
- chęć usunięcia niechcianych włosów,
- wrastające włosy,
- nadmierne owłosienie,
- przebarwienia po wrastających włosach,
- wygoda ☺
- uczulenie na golarkę i płyny do golenia.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej
- opalona skóra;
- solarium;
- samoopalacz;
- podczas stosowania kosmetyków zawierających kwasy octowe oraz retinoidy;
- w czasie przyjmowania lekarstw, które powodują uczulenie po słońcu;
- w czasie aktywnej infekcji skórnej;
- podczas terapii doustnej retinoidami stosowanej krócej niż 6 miesięcy przed wyznaczonym zabiegiem;
- zażywanie ziół światło uczulających: dziurawiec, nagietek, herbata- Figura 1,2 w okresie krótszym niż 2 tygodnie przed depilacją laserową;
- sterydy – zakończyć leczenie co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem laserowym;
- antybiotykoterapia powinna być skończona co najmniej tydzień przed planowaną wizytą w salonie.
Kolejną ważną kwestią podczas planowania zabiegu laserowej depilacji jest wyrywanie włosków przy użyciu depilatora, pęsety, wosku lub pasty cukrowej. Nie zaleca się tego robić co najmniej 3-4 tygodnie przed zabiegiem. Natomiast nie ma przeciwwskazań do golenia włosków zwykłą maszynką.
Depilacja laserowa — postępowanie po zabiegu
- stosować delikatne środki myjące dla skór wrażliwych
- miejsca po depilacji smarować kremem Bepanten lub Alantan przez co najmniej 2 dni
- przez ok. 2-3 tygodni nie stosować preparatów złuszczających w postaci peelingów na miejscach depilowanych laserowo
- nie opalać miejsc poddanych zabiegowi laserowego usuwania włosów
- stosować kremem z filtrem UV z faktorem 50, aby chronić miejsca, których nie da się osłonić przed słońcem
- nie stosować kremów samoopalających
- pomiędzy sesjami nie wyrywać włosków pęsetą, woskiem, pastą cukrową oraz depilatorem
- włoski pomiędzy sesjami golić tylko i wyłącznie maszynką!
Podsumowanie: czy warto wykonać zabieg depilacji laserowej?
TAK! Wykonanie depilacji laserowej to skuteczny sposób na uzyskanie gładkiej skóry bez zbędnego owłosienia. Zawsze czysto, estetycznie i pewnie! Po serii zabiegów laserowych Twoja skóra będzie gładka, wizyta na basenie lub plaży będzie czystą przyjemnością. Bez zbędnego przygotowania, bez golenia nóg, bikini czy pach. O każdej porze dnia będziesz mogła włożyć sukienkę na ramiączkach…nie myśląc o tym, czy rano zdążyłaś ogolić pachy.
Po więcej informacji zapraszamy do naszego salonu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Skontaktuj się z nami!