Aktualności

Makijaż permanentny. Podkreśl swoje brwi, usta i oczy. Sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat.

Słyszałaś już wiele o makijażu permanentnym, ale wciąż boisz się podjąć ostateczną decyzję? Zupełnie niepotrzebnie. Zabieg wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetologii estetycznej jest całkowicie bezpieczny, a doświadczona dłoń linergistki z pewnością sprawi, że Twoja twarz stanie się bardziej wyrazista, co podkreśli jej rysy. Poznaj tajniki makijażu permanentnego brwi, ust i oczu.

Jeśli zależy Ci na trwałym makijażu, skorzystaj z makijażu permanentnego. Podkreśl swoje brwi, usta i oczy, by wydobyć naturalne piękno.

Makijaż permanentny. Czy wiesz, na czym polega ten popularny zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego najczęściej odbywa się w gabinecie kosmetologii estetycznej. Wykonuje go linergistka. Cały proces polega na mikropigmentacji. Przy użyciu specjalnego urządzenia z bardzo cienką igłą pod skórę zostaje wprowadzony pigment o wybranym kolorze. Najczęściej odbywa się to na głębokości ok. 0,4 mm. W przypadku tatuaży pigmentacja odbywa się głębiej, co ma znaczący wpływ na odpowiedni kolor, estetykę i długość utrzymywania się pigmentu w skórze.

Warto pamiętać, że wykonywanie makijażu permanentnego, choć jest zbliżone do tatuowania, to nie jest nim. Największa różnica pomiędzy tymi dwoma zabiegami to czas utrzymywania się pożądanego efektu. Tatuaże są robione z założenia na całe życie. Natomiast makijaż permanentny w zależności od rodzaju skóry trzeba odnowić po 1 – 3 latach. Tyle wynosi przybliżona trwałość pigmentacji.

Najczęściej wykonuje się poniższe zabiegi:

  • makijaż permanentny ust — zabieg polega na podkreśleniu linii ust oraz ich koloryzacji. W trakcie pigmentacji istnieje możliwość wyrównania delikatnych asymetrii ust oraz pigmentacji przebarwień lub ubytków koloru po przebytych wirusach opryszczki.
  • makijaż permanentny brwi — linergistka po dopasowaniu kształtu brwi do kształtu twarzy pacjentki, wypełnia powstały kontur pigmentem. Są różne metody wykonywania makijażu permanentnego brwi, np. piórkowa, pudrowa, ombre lub cieniowana.
  • makijaż permanentny oczu — zabieg polega na obrysowaniu linii powiek dokładnie w tym miejscu, w którym w czasie makijażu wykonuje się kreskę eyeliner. Tą metodą możesz wykonać górną kreskę, dolną kreskę lub dwie kreski w czasie jednego zabiegu.

Czy wiesz, ile trwa zabieg i jaki jest okres rekonwalescencji po wykonaniu makijażu permanentnego?

Czas trwania samego zabiegu w dużej mierze zależy od metody, którą wykorzystuje się w czasie pracy. Makijaż permanentny brwi trwa około 120 min, natomiast ust ok. 150 minut. Makijaż permanentny oczu wykonywany jest mniej więcej w podobnym czasie do brwi, około 120 minut.

Makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym, ponieważ wykonuje się go przy użyciu igieł. Okres rekonwalescencji w dużej mierze zależy od miejsca pigmentacji. Najszybciej goją się brwi. Opuchlizna schodzi w ciągu 2 dni, następnie na skórze pojawiają się małe strupki. Po około 10 dniach makijaż osiąga właściwy efekt. W przypadku ust okres rekonwalescencji trwa nieco dłużej.

Zabieg wykonuje się przy częściowym znieczuleniu. Opuchlizna utrzymuje się około 4 dni. Do pełnej regeneracji naskórka dochodzi po okresie 2 tygodni od zabiegu. Natomiast po wykonaniu pigmentacji oczu okres gojenia trwa około 14 dni.

W przypadku pigmentacji oczu lub ust warto zarezerwować sobie 2 – 3 dni wolne od pracy, by opuchnięta skóra mogła dojść do stanu pierwotnego.

Makijaż permanentny brwi, ust i oczu. Sprawdź, ile to kosztuje.

Cena zabiegów jest uzależniona w dużej mierze od tego, czy wykonywane są one w profesjonalnym gabinecie, czy też u linergistki amatorki, czego całkowicie nie polecamy. Znaczenie ma również region kraju, w którym zabieg jest wykonywany. Z reguły za pigmentację brwi trzeba zapłacić od 800 do 1000 zł, za usta od 700 do 900 zł, a pojedyncza kreska na oku to koszt ok. 600 zł. Biorąc pod uwagę fakt jednorazowej płatności, być może te kwoty wydają się dość wysokie. Jednak w przeliczeniu na czas, w którym efekt się utrzymuje, to cena nie jest wcale wygórowana.

Warto wiedzieć, że po pierwszym zabiegu pigmentacji wskazana jest druga wizyta kontrolna, aby linergista mogła w miarę potrzeby dokonać delikatnej korekty. W ten sposób eliminowane są ewentualne, drobne niedociągnięcia i wyrównane zostaje wybarwienie. Jednak nie zawsze jest to konieczne. Część gabinetów oferuje wykonanie korekty w cenie pierwszej wizyty. Według innych taka wizyta jest dodatkowo płatna.

Podsumowanie: makijaż permanentny skuteczny sposób na skrócenie czasu wykonywania codziennego makijaż

Makijaż permanentny ma na celu wyręczenie kobiety w wykonywaniu mozolnego makijażu każdego dnia. Niektóre panie czują duży dyskomfort, jeśli wychodząc z domu, nie mają wykonanego make-upu. Uwidocznione brwi oraz podkreślone w wybranym kolorze usta sprawiają, że makijaż jest już właściwie gotowy. Aplikacja podkładu oraz użycie tuszu do rzęs trwa znacznie krócej. Większość pań czuje się w makijażu permanentnym piękniej. Nic dziwnego. W końcu w trwałym makijażu zawsze wygląda się perfekcyjnie! Ponadto ten zabieg koryguje ewentualną asymetrię brwi lub ust i daje długotrwały efekt. A co więcej, pigmentacja nie reaguje na wodę, więc swobodnie można wyruszyć na basen i prowadzić aktywny tryb życia. Makijaż permanentny to wygodny i sprawdzony sposób na perfekcyjny wygląd zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jeśli chcesz porozmawiać o tym, w jaki sposób możesz wykonać makijaż permanentny  i jaka metoda będzie wyglądała najbardziej efektownie, skontaktuj się z nami. Salon Paola to miejsce, w którym bez obaw możesz oddać się w ręce prawdziwych profesjonalistek!