Endermologia – masaż próżniowy – podciśnieniowy

Endermologia czy inaczej – lipomasaż – to podciśnieniowy masaż ciała przy użyciu specjalnej głowicy wyposażonej w obracające się rolki. Masowany fałd skóry jest uprzednio zassany przez podciśnienie wytwarzane w specjalnej komorze, która posiada możliwość regulacji dzięki czemu ssanie może być ciągłe lub pulsacyjne. Zabieg jest wykonywany w specjalnym kostiumie, który zwiększa poślizg rolek i nie dopuszcza do uszkodzenia skóry.

W wyniku zabiegu następuje likwidacja lub znaczne zmniejszenie cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych oraz w sposób widoczny redukcja obwodu ciała.
Masaż wykonuje się szczególnie w miejscach objętych cellulitem, najczęściej w okolicy ud, brzucha i pośladków. Zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne oraz wspomagają naturalne procesy zachodzące w organizmie. Zabieg ten prowadzi do zwiększenia jędrności i elastyczności skóry, a efekty widać już po pierwszym zabiegu: skóra jest widocznie zrewitalizowana, bardziej jędrna i gładka.

Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabiegi regularnie, w serii, np. 10 zabiegów.

Po zakończeniu terapii zalecamy kontynuację zabiegów raz w miesiącu, dla podtrzymania efektów.

Dla pacjentów o szczególnie wrażliwej skórze, stosujemy niższą regulację podciśnienia. Zalecamy także, by przynajmniej dwa dni przed zabiegiem oraz w trakcie kuracji spożywać dużą ilość płynów, 1,5 – 2 litry dziennie, co wspomoże usuwanie toksyn z organizmu.

Metoda ta została opatentowana w 1986 roku przez Louisa Paula Guitay i spopularyzowana w dziedzinie medycyny estetycznej pod nazwą „endermologia”. Twórca tej metody poszukiwał skutecznego sposobu oddziaływania na blizny i zmiany w obrębie tkanki łącznej. Badania dowiodły, że najskuteczniejszym sposobem jest wałkowanie i rolowanie skóry i tkanek pod nią leżących. Ręczny masaż jest bardzo meczący i wymaga długiego czasu zabiegu, dlatego też alternatywą stało się skonstruowanie specjalistycznego aparatu, który łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem faldy skóry (zassaniem) i rolowaniem ruchomymi rolkami. Zabieg ten został uznany za najlepszy w dziedzinie bezinwazyjnej redukcji cellulitu.

Wskazania do zabiegu:

 • cellulit
 • nadwaga, otyłość, modelowanie sylwetki
 • rozstępy, blizny
 • obrzęki
 • przygotowanie do liposukcji
 

 • zmniejszenie cellulit oraz obwodu ciała
 • ujędrnienie ciała, wzmocnienie i wzrost elastyczności skóry
 • aktywizacja krążenia limfy
 • pobudzenie krążenia
 • poprawa metabolizmu, odprowadzenie nadmiaru wody i toksyn z organizmu
 • zmniejszenie obrzęków

Zabiegi są wykonywane w specjalnym kostiumie, koszt kostiumu 50zł. Kostium nie jest jednorazowy i wystarcza na wykonanie kilkunastu zabiegów.

 

CAŁE CIAŁO – 100zł czas trwania 45 – 60 minut  –  kostium do zabiegu 50zł

WYBRANA PARTIA CIAŁA ( np.uda, pośladki, brzuch ) – 80zł czas trwania 30 minut  – kostium do zabiegu 50zł

KARNETY – CAŁE CIAŁO 5, 10, 15

Proponujemy karnety zabiegowe:

Karnet 5 zabiegów endermologii 350zł + kombinezon zabiegowy 50zł

Karnet 10 zabiegów endermologii 600zł + kombinezon zabiegowy 50zł